Promocje produktowe
Najlepiej sprzedające się
Nasze referencje

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne, drewniane, producent drzwi zewnętrznych


Oferujemy estetyczne drzwi zewnętrzne, które bez wątpienia spełniają wymogi jakie stawiają nam nasi klienci. Nasza oferta to nie tylko bogata kolorystka, ale także dowolny gatunek drewna. Na terenie Polski centralnej i południowej zapewniamy również fachowy montaż. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem!

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Zgodne z prawem

Właściwie dobrane produkty do wykończenia domu muszą przede wszystkim spełniać wymogi ustalone w Rozporządzeniu MI z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nadrzędną zasadą, która warunkuje właściwy dobór drzwi zewnętrznych, jest uniwersalny rozmiar ościeżnicy – co najmniej o szerokości 0,9 i wysokości 2 m. Dzięki temu możliwe jest swobodne wchodzenie i wychodzenie z mieszkania bądź domu.

Właściwa izolacja termiczna i akustyczna

Przy wyborze drzwi zewnętrznych bardzo ważną rolę odgrywa także właściwa izolacja termiczna i akustyczna. O odpowiednim poziomie ciepła informuje nas współczynnik przenikania ciepła U. Jego wartość zależy przede wszystkim od użytych materiałów i konstrukcji drzwi zewnętrznych. Nie powinien on jednak przekraczać 2,6 W/m2K. Oczywiście im niższy jest współczynnik, tym mniej ciepła „ucieka” z naszego domu. Właśnie dlatego warto zapoznać się z materiałami użytymi do produkcji i ich ocieplenia. Doskonale sprawdza się wykonanie z wełną mineralną, pianką poliuretanową czy styropianem. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to, czy podana wartość współczynnika ciepła jest taka sama na całej powierzchni skrzydła!


Równie ważnym elementem przy doborze właściwych drzwi zewnętrznych jest zapoznanie się z ich przepuszczalnością dźwięków. W tym wypadku (odmiennie niż przy izolacji termicznej) im większa jest wartość współczynnika izolacyjności akustycznej Rw, który wyrażony jest w decybelach (dB), tym lepiej dla Państwa. Wskaźnik izolacyjności akustycznej powinien figurować przynajmniej na poziomie 30 dB. Oczywiście wskaźnik ten jest uzależniony od materiału, który został wykorzystany (odmienne dla drzwi drewnianych, aluminiowych, metalowych) oraz ilości użytych do ich produkcji warstw. Sprawia to, że z uwagi na zróżnicowanie konstrukcyjne oraz sposoby uszczelniania przymyków – nasze produkty mają szeroki zakres wartości w obszarze izolacyjności akustycznej, dzięki czemu możliwe jest dość swobodne manipulowanie materiałami pod kątem spełnienia wymagań akustycznych stawianych obiektom budowlanym.

Bezpieczeństwo

Odpowiednio dobrany model zewnętrznych drzwi drewnianych, metalowych oraz innych decyduje o bezpieczeństwie domu, a zarazem Twoim i Twojej rodziny. Ważnym czynnikiem jest właściwa konstrukcja skrzydła, które będzie odporne na włamania. Mogą Państwo wykorzystać do tych celów wykonanie stalowe bądź drewniane ze specjalną płytą stalową wewnątrz albo ramą stalową. Równie istotne jest sprawdzenie czy drzwi zewnętrzne wyposażone są w dobry zamek oraz blokadę antywłamaniową. Dobry system ryglowania stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą.

Estetyka

Najpopularniejsze, najczęściej montowane w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach, są zewnętrzne drzwi drewniane. Dostępne są na rynku w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Piękny przekrój słoi, naturalne barwy i interesujące żłobienia doskonale dopasowują się do obiektów nowoczesnych oraz o tradycyjnej bryle architektonicznej. Interesującym rozwiązaniem, coraz częściej wykorzystywanym przez użytkowników jest połączenie wykończenia drewnianego ze szkłem. Dobry model takich drzwi zewnętrznych gwarantuje te same parametry bezpieczeństwa oraz izolacji termicznej i akustycznej co tradycyjne rozwiązania. Przeszklenia mogą zostać wykonane ze szkła przezroczystego, półprzezroczystego i mlecznego w zależności od Państwa upodobań. Dzięki temu ciekawemu akcentowi cała struktura nabiera większej lekkości i delikatności przy zachowaniu pełnej solidności konstrukcji.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz